Wpisy z Listopad, 2015

Bookmark and Share

Mieszkanie pod wynajem jako inwestycja Sposobów na inwestowanie jest dużo. Trzeba tylko określić czy chcemy szybkich i ryzykownych zysków, czy wolimy zainwestować w coś bezpieczniejszego ale długoterminowego. Nad tym zastanawia się często wielu inwestorów. Każdy chce mieć pewność, że ulokowane pieniądze przyniosą zyski. Jedną z bezpieczniejszych inwestycji jest kupno mieszkania pod wynajem. Sposób ten jest dla tych, którzy myślą długoterminowo i nie liczą na natychmiastowe zyski. Zaletą takiego inwestowania jest bezpieczeństwo. W porównaniu do inwestowania pieniędzy w fundusze inwestycyjne czy w giełdę ryzyka praktycznie nie ma żadnego. Przed dokonaniem wyboru mieszkania trzeba się zastanowić pod jakiego klienta kupujemy, do jakiej grupy odbiorców chcemy trafić. Następnym ważnym elementem jest lokalizacja. Warto też zainteresować się mieszkaniami w gorszym stanie, gdyż wyremontowanie takiego wyniesie nas taniej niż kupno od razu wykończonego. Ostatnim krokiem jest pozyskanie klientów. Mając czas możemy się zająć tym sami i poszukać chętnych w internecie. Innym sposobem jest udanie się do agencji nieruchomości. Korzystając z tej opcji należy się liczyć z tym, że poniesiemy dodatkowe koszty. Przeważnie trzeba za taką usługę zapłacić miesięczną opłatę za wynajem mieszkania. Czasami jednak warto, inwestycja na pewno się zwróci.

Złote sztabki i monety

27 listopada 2015, w kategorii Inwestycje
Bookmark and Share

Złote sztabki i monety Złoto to jeden z najbardziej pożądanych metali na świecie zarówno prze kobiety, które inwestują w piękna biżuterię jak i inwestorów. Sposobów inwestowania w złoto jest klika. Każda z nich ma swoje zalety ale tez i wady. Inwestując w ten metal możemy zostać właścicielami złotych sztabek lub monet. Jest to najbardziej znana metoda inwestowania w złoto. Sztabki złota są różnej wielkości, które mierzone są w uncjach (1 uncja to 31,1 gram). Złoto najszlachetniejsze ma próbę 999. Oznacza to tyle, że po podzieleniu takiej sztabki na 1000 kawałków to 999 kawałkach byłoby czyste złoto. Złote monety bulionowe, najbardziej znane to: Krugerrand – moneta o stopie 0.917, pochodzi z RPA. Do dzisiejszego dnia są prawnym środkiem płatniczym. Wiener Philharmoniker – austriacka moneta o stopie 24 karatów. Suweren – brytyjska moneta bita tylko w jednym rozmiarze– niecałe ćwierć uncji. Bardzo dobra do małych inwestycji. Próba 0.917 (22 karaty). American Eagle – amerykańska moneta o stopie 0.917. Maple Leaf – Kanadyjski Liść klonowy, stop 24 karaty – 0.9999. Innym rozwiązaniem na inwestowanie w złoto są fundusze inwestycyjne. Wystarczy tylko kupić jednostkę funduszu a by stać się właścicielem odpowiedniej ilości złota. Inwestycja w złoto jest długoterminowa i na pewno wymaga cierpliwości.

Ryzyko inwestycyjne

26 listopada 2015, w kategorii Inwestycje
Bookmark and Share

Ryzyko inwestycyjne Pojęcie ryzyka inwestycyjnego powinien znać i rozumieć każdy kto zamierza zając się inwestowaniem. Ryzyko bowiem w tym przypadku jest czasem bardzo duże, w zależności od wybranej formy inwestycji. Ryzyko inwestycyjne nie jest pojęciem które nie ma poparcia w faktach, bowiem zazwyczaj bez większego problemu można je bardzo dokładnie wyliczyć. Pokazuje ono, jaka jest szansa na uzyskanie zysku a jaki procent szans na to, że zainwestowane pieniądze nie przyniosą spodziewanych rezultatów. Niezwykle wysoki stopień ryzyka mają inwestycje na giełdzie oraz takie jak na przykład fundusze inwestycyjne. Powodem tego są czasem bardzo szybkie i dość wysokie zwyżki i zniżki kursów akcji. Dlatego też często można usłyszeć, że inwestowanie w taki właśnie sposób niestety nie jest dla każdego, właśnie ze względu na duże ryzyko. Trzeba bowiem bardzo dobrze znać giełdę i prawa jakimi się ona rządzi, aby móc w miarę bezpiecznie się na niej poruszać. Najmniejszym ryzykiem obarczone jest inwestowanie w takie formy jak na przykład lokaty bankowe. Jednakże zazwyczaj w ślad za wyższym ryzykiem idą znacznie wyższe zyski jakie można osiągnąć. W przypadku lokat zysk jest pewny, jednak jego wysokość nie jest powalająca, dlatego też nie każdy uważa je za satysfakcjonujący sposób inwestowania. Na pewno jednak jest to idealne sposób dla tych którzy w tej kwestii zaczynają stawia pierwsze kroki, gdyż dzięki temu mogą oni dość szybko poznać tajniki dobrego i skutecznego inwestowania.

Bookmark and Share

Kiedy inwestować Analiza stanu gospodarki, dzięki której będziesz w stanie podejmować mądre inwestycje. Być może próbowałeś inwestowania w latach poprzedzających wielką recesji i okazało się, że straciłeś więcej niż zyskałeś i dopiero teraz zaczynasz odzyskiwać majątek. A może czujesz się niepewnie w kwestii rozpoczęcia inwestowania w nieruchomości w pierwszej kolejności. Niezależnie od przyczyny swojej wahania, możesz być bardziej niż pewni, kiedy wiesz, że istnieją pewne kluczowe wskaźniki ekonomiczne, jakich można szukać i które dają wyobrażenie o kondycji gospodarki ogólnej i poprowadzą cię w kierunku uczynienia mądrej inwestycji. Inwestowanie w nieruchomości jest z pewnością dużo lepszą propozycją niż chodzenie do banku i zakładanie lokat. Nieruchomości obejmują większość część bogactw, które posiada przeciętny Amerykanin. Jednym z ważnych czynników wpływających na ceny nieruchomości jest niż lub wyż demograficzny, a także redukcja zatrudnienia, wszystko to wpływa na rynki nieruchomości na wiele lat. Na przykład, kiedy dominujący będzie wyż demograficzny, to większe domy będą bardziej rozchwytywane. rozpowszechnione i mniejsze domy trudniejsze do zdobycia, nie mówiąc już o tych, w trakcie budowy. Innym ważnym czynnikiem jest to, co robi bank centralny z poziomem stóp procentowych. Niskie stopy procentowe to tańszy kredyt hipoteczny, dzięki czemu więcej ludzi jest zainteresowanych rynkiem nieruchomości.