Bookmark and Share

Fundusz inwestycyjny czy lokata długoterminowa Inwestując pieniądze dobrze się zastanowić na jakich zyskach nam zależy, na szybkich czy raczej długoterminowych. Podejmując decyzje o inwestowaniu możemy się zastanowić na wyborem pomiędzy funduszem inwestycyjnym a lokatą. Jeżeli zależy nam na szybkich i krótkoterminowych inwestycjach powinniśmy się zastanowić nad lokatą. Lokata jest jedną z najbardziej popularnych form oszczędzania. Inwestując określoną kwotę pieniędzy w lokatę bankową zawsze mamy pewność, że już w dość krótkim czasie powiększymy swój kapitał. Lokat o stałym oprocentowanie nie trzeba też monitorować, sprawdzać. Są bezpieczne i nie maja na nie wpływu żadne czynniki zewnętrzne. Stabilizacje ale i dłuższy okres czekania na zyski możemy mieć dzięki funduszom stabilnego wzrostu. Pieniądze są rozkładane na części. Większa inwestowana jest w obligacje a pozostała część w akcje. Ale jeżeli większą część pieniędzy zainwestujemy w akcje to wtedy wzrasta znacznie ryzyko. Dzięki temu jednak możemy wygenerować większe zyski. Do bardziej ryzykownych należą fundusze akcyjne. Im większe ryzyko tym większe zyski. Inwestując pieniądze należy się jednak dobrze zastanowić i dokonać odpowiedniego wyboru. Oferta funduszy jest bardzo szeroka i na pewno każdy znajdzie dla siebie odpowiedni produkt.

Bookmark and Share

Fundusze inwestycyjne – fundusze parasolowe? W co inwestować pieniądze? Fundusz parasolowy składa się z grupy subfunduszy. W ramach jednego Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych (TFI), można przenosić środki finansowe bez płacenia podatku. Fundusze parasolowe skupiają do kilkunastu funduszy o różnym stopniu ryzyka. W chodząc w tego typu transakcje idzie za tym dużo zalet. Inwestor ponosi mniejsze opłaty manipulacyjne i za zarządzanie. Wybierając jednak fundusze parasolowe na inwestycje powinno się zwrócić uwagę na to, że podczas przenoszenia środków finansowych z funduszu o mniejszej stawce do funduszu z wyższą stawka pobierane są różnice pomiędzy opłatami, wiążemy się tylko się z jednym Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych. Musimy tez przez cały czas kontrolować to co się dzieje na rynku finansowym. Inwestowanie w fundusze parasolowe ma sporo zalet. Pozwala też maksymalizować zyski kiedy jest hossa ale też pozwala minimalizować straty jak jest bessa. W dłuższej perspektywie czasu zachowują się dość przewidywalnie. Zwykły fundusz akcyjny może dać oczywiście kilkadziesiąt procent zysku ale szybko niestety można go stracić. Dzięki funduszom parasolowym możemy tego uniknąć, przechodząc z jednego subfunduszu ryzykownego do drugiego bezpiecznego, nie tracąc przy tym pieniędzy na zapłacenie podatku.

Bookmark and Share

Wszystko, co musisz wiedzieć o rodzajach funduszy inwestycyjnych Wprowadzenie do tematyki funduszy inwestycyjnych. Jeśli jesteś inwestorem, który chce podjąć po raz pierwszy jakieś działania inwestycyjne lub po prostu chcesz, żeby Twój portfel był profesjonalnie zarządzany, to należy zdecydować się na fundusze inwestycyjne. Pozwalają one połączyć twoje pieniądze ze zróżnicowanym wyborem papierów wartościowych. Fundusze inwestycyjne mogą dostarczyć wiedzy, dywersyfikacji, płynność i zdolność do zarządzania inflacją. Istnieje szeroki wybór dostępnych funduszy. Jednakże, można podzielić je trzy główne kategorie: Fundusze akcyjne. Fundusze te inwestują w akcje różnych branż i mogą skupić się na konkretnym sektorze przemysłowym. Celem tych środków jest wzrost kapitału długoterminowego. W efekcie, w ramach takich programów, możesz stać się właścicielem części każdej firmy. Fundusze te przynoszą duże ryzyko ze względu na zmienność rynku akcji, ale mogą także oferować wielki wzrost w czasie. Fundusze o stałym dochodzie. Fundusze te inwestują w papiery wartościowe, takie jak obligacje. Celem tych środków jest zapewnienie inwestorowi przychodów, stabilnych dochodów. Obligacje mogą być traktowane jako pożyczki, w których inwestorem jest kredytodawca i organizacja jest dłużnikiem. Można inwestować w fundusze papierów rządowych, gdyż są tym samym bezpieczniejsze niż obligacje. Fundusze o stałym dochodzie są mniej zmienne niż fundusze akcyjne i charakteryzują się niższym poziomem ryzyka.