W co warto inwestować?

5 stycznia 2016, w kategorii Inwestycje
Bookmark and Share

W co warto inwestować? Dzisiaj inwestowanie to coś, na co zwraca uwagę coraz więcej osób. Inwestowanie zdaniem bardzo wielu osób przynosi przede wszystkim zyski, oczywiście pod warunkiem iż wybierze się dobrą formę. Bowiem bardzo dużą różnorodność możliwość pod tym względem sprawia, że na pewno niektórym dość trudno znaleźć idealne dla siebie rozwiązanie. Wprawdzie dzisiaj możliwości jak chodzi o inwestowanie jest bardzo wiele, jednak należy bardzo ostrożnie wybierać formę w jakiej się to robi. Niektóre sposoby bowiem są obarczone dość sporym ryzykiem, i zamiast zysku można na tym stracić, jeżeli będzie się to robić w nieodpowiedni sposób. Popularne obecnie na pewno jest inwestowanie na giełdzie. Tutaj jednak trzeba nieustannie mieć pod kontrolą sytuację, obserwować wzloty i upadki giełdy jak też zmiany cen akcji. Giełda ma to do siebie, że może przynieść bardzo dobre zyski, ale także może narazić na spore straty. Dlatego też na pewno trzeba się na niej dość dobrze znać, aby nie stracić. Bez względu jednak na wybraną formę inwestowania na pewno trzeba postępować ostrożnie. Jeżeli ktoś dopiero zaczyna swoją przygodę z inwestycjami, powinien sobie określić kwotę która na to przeznaczy i bezwzględnie się tego trzymać. Wiele osób bowiem w sytuacji gdy osiąga pierwsze dochody z inwestycji uważa, że watro zainwestować wszystko co posiadają aby dzięki temu więcej zarobić. Jednakże inwestowanie w ryzykowne fundusze czy giełdę zawsze obarczone jest sporym ryzykiem, dlatego też zamiast zarobić można na tym sporo stracić.

Bookmark and Share

Inwestowanie w ziemię – dobra lokata na przyszłość Zakup ziemi to inwestycja dla cierpliwych, którzy nie czekają na szybkie zyski. Kupno ziemi to dobra inwestycja ale długoterminowa. Ceny ziemi rosną a sam zysk jest dużo wyższy niż z lokat. Ceny ziemi związane są z gospodarką. W sytuacji kiedy się rozwija, rośnie popyt na ziemię a przez to ceny idą w górę. Istotną kwestią jest oczywiście położenie jej. Od maja 2016 ceny ziem mogą ponownie pójść w górę, ponieważ prawo do ich zakupu dostaną obcokrajowcy. Analitycy spodziewają się, że ziemią zainteresują się obywatele tych państw w których cena jest dużo wyższa niż w Polsce. Już teraz można się spotkać ze zwiększonym zainteresowanie. Holendrzy czy Irlandczycy prowadza w Polsce produkcje np. ziemniaków na gruntach, które dzierżawią. Po zmianie w zapisach mogą stać się jej właścicielami. W Polsce cena za grunty jest dużo mniejsza niż w Unii Europejskiej. Bardzo dobrą inwestycją jest odrolnienie gruntów. Najbardziej wzrastają ceny działek o niskiej jakości. Szybko i łatwo je odrolnić a przekształcić w działkę budowlaną. Warto się nad tym zastanowić zwłaszcza jeżeli ziemie leżą blisko dróg, planowanych inwestycji czy przy dużych miastach. Przed zakupem ziemi należy dokładnie sprawdzić stan gruntów, czy nie są pod ochroną lub na terenie parku krajobrazowego.

Bookmark and Share

Giełda – pole inwestycji Inwestujemy pieniądze po to by zarobić. Szukamy różnych możliwości pomnażania pieniędzy. Giełda. Giełda to takie miejsce, które od razu kojarzy się nam z dużymi inwestycjami i z dużymi zyskami. Należy sobie jednak zdawać sprawę z tego, że takie inwestycje są obarczone bardzo dużym ryzykiem. Składa się na to wiele czynników. Dwa podstawowe to sytuacja polityczna na świecie i oczywiście gospodarcza. Decydując się na giełdę musimy uzbroić się w cierpliwość i na pewno pogodzić się z ewentualnymi stratami. Nim się rozpocznie inwestowanie dobrze jest się do tego przygotować i poświęcić czas na naukę. Najlepiej zacząć jest od małych kwot, które nawet jeżeli stracimy to nie będą one źródłem problemów finansowych. Nie lokujmy też pieniędzy w akcjach jednej spółki. Bezpieczniej na pewno jest podzielić przeznaczone na to pieniądze i zainwestować je w spółki z różnych branż. Swoich pierwszych kroków też nie należy stawiać na giełdzie podczas hossy. Transakcje kupna i szybkiej sprzedaży są już dla doświadczonych graczy. Trzeba analizować cały czas to ci się dzieje na giełdzie by w odpowiednim momencie sprzedać akcje. Szczegółowe analizy i doświadczenie mogą uchronić przed straceniem wszystkich pieniędzy. Wymaga to ogromnej wiedzy i doświadczenia a także mocnych nerwów. Najlepszym momentem na kupno akcji jest bessa.

Inwestycje długoterminowe

26 grudnia 2015, w kategorii Inwestycje
Bookmark and Share

Inwestycje długoterminowe Inwestowanie długoterminowe jest na pewno dobre dla osób, które nie liczą na szybkie zyski, są raczej nastawione na długie i systematyczne oszczędzanie. Osoby, które chcą inwestować długoterminowo powinny charakteryzować się pewnymi cechami charakteru. Na pewno cierpliwością. Do takiego inwestowania powinno się tez mieć odpowiednio przygotowane środki finansowe. Powinno się mieć zabezpieczenie finansowe a nadwyżki, które pozostają można dopiero lokować. Pieniądze, które chcemy ulokować w inwestycje długoterminowe, na pewno nie mogą być wcześniej ruszane, nie możemy ich w trakcie naszych inwestycji potrzebować. Zyski będą dopiero po kilku miesiącach a czasami nawet po kilku latach. Takie długie inwestycje na pewno są dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie maja czasu śledzić na bieżąco wyników giełdowych, analizować wyników. Rynek finansowy nie należy do stabilnych więc dobrze mieć też pewność, że dobrze ulokujemy pieniądze. Dobrym rozwiązaniem są lokaty terminowe. Jest to dobre rozwiązanie dla osób nie lubiących ryzyka. Lokaty długoterminowe zabezpieczone są przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Produkt ten również doskonale się sprawdzi jako dobra inwestycja dla osób, które nie posiadają wiedzy w zakresie inwestowania pieniędzy, bądź też nie posiadają tak dużych środków by zainwestować w nieruchomości.