Wpisy z kategorii ‘Inwestycje’

Bookmark and Share

Inwestowanie w akcje i obligacje korporacyjne – korzystne rozwiązanie dla firm Każda firma, która chce się rozwijać potrzebuje do tego pieniędzy. Firmy zaciągają kredyty albo decydują się na emisję papierów wartościowych. Firmy w poszukiwaniu środków finansowych na inwestycje decydują się na wyemitowanie papierów wartościowych – akcje i obligacje korporacyjne. Osoby, które kupują akcje stają się współwłaścicielami firmy, nie ma jednak udziału w zyskach. W przypadku gdy firma osiągnie niskie przychody to notowania firmy spadają a inwestor w takiej sytuacji ponosi straty. Kupując obligacje korporacyjne ponosi się mniejsze ryzyko. Zarabia się zarówno na odsetkach lub dyskoncie, na zysku kapitału, który stanowi różnicę pomiędzy ceną sprzedaży i kupna obligacji lub na różnicy pomiędzy ceną wykupu a wartością nominalną. Zysk można tez mieć z reinwestowania odsetek. Istnieje również ryzyko stopy procentowej. W przypadku gdy można się spodziewać wzrostu stóp procentowych dobrze inwestować w obligacje o zmiennym oprocentowaniu z krótkim terminem do wykupu. W sytuacji gdy stopy procentowe opadają to korzystnie jest inwestować w obligacje o stałym oprocentowaniu ale z długim terminem do wykupu. Wprowadzeniem papierów wartościowych na rynek zajmuje się dom maklerski. Sporządzają prospekty, memoranda informacyjne.

Bookmark and Share

Na co należy zwrócić uwagę przy sprzedaży złota Wprowadzenie do tematyki inwestowania w złoto. Najlepszą rzeczą jest to, że złoto nigdy nie traci na wartości. Po zakupie drogiego kompletu ze złota, na przykład kolczyków, można uzyskać taką samą kwota z jego sprzedaży po latach, gdy te kolczyki nie będą już potrzebne. To samo dotyczy innych rodzajów biżuterii i przedmiotów, które masz i nie są już potrzebne. Istnieje dziś mnóstwo nabywców złota, którzy zaakceptują elementy, które mają wartość i dobrą kondycję bez względu na przepisy. Jednak nawet wtedy, gdy jesteś pewien, że chcesz coś sprzedać, istnieje kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, aby uzyskać ceną odnoszącą się do realnej wartości twojego złota. Jakie przedmioty są akceptowane przez kupujących? Większość kupujących będzie oczywiście w stanie przyjąć dowolną propozycję złota inwestycyjnego, które masz, ale nadal jest bardzo potrzebnym, aby potwierdzić, jakie przedmioty mogą zostać włączone do procesu sprzedaży złota. To ważne, bo nawet jeśli kupujący może zaakceptować kosztowny złoty zegarek, to może go ograniczać marka, ponieważ kupujący może mieć politykę akceptowania tylko podanych przez niego marek zegarków i to w dodatku nie wszystkich marek. Po drugie kupujący może akceptować nic innego poza monetami i biżuterią, ale może również przyjmować inne formy złota. Dowiedz się, jakie inne przedmioty mogą być przyjęte, jeśli masz złote zestawy leżące w twojej szafie i nie masz z nich większego pożytku.

W co warto inwestować?

5 stycznia 2016, w kategorii Inwestycje
Bookmark and Share

W co warto inwestować? Dzisiaj inwestowanie to coś, na co zwraca uwagę coraz więcej osób. Inwestowanie zdaniem bardzo wielu osób przynosi przede wszystkim zyski, oczywiście pod warunkiem iż wybierze się dobrą formę. Bowiem bardzo dużą różnorodność możliwość pod tym względem sprawia, że na pewno niektórym dość trudno znaleźć idealne dla siebie rozwiązanie. Wprawdzie dzisiaj możliwości jak chodzi o inwestowanie jest bardzo wiele, jednak należy bardzo ostrożnie wybierać formę w jakiej się to robi. Niektóre sposoby bowiem są obarczone dość sporym ryzykiem, i zamiast zysku można na tym stracić, jeżeli będzie się to robić w nieodpowiedni sposób. Popularne obecnie na pewno jest inwestowanie na giełdzie. Tutaj jednak trzeba nieustannie mieć pod kontrolą sytuację, obserwować wzloty i upadki giełdy jak też zmiany cen akcji. Giełda ma to do siebie, że może przynieść bardzo dobre zyski, ale także może narazić na spore straty. Dlatego też na pewno trzeba się na niej dość dobrze znać, aby nie stracić. Bez względu jednak na wybraną formę inwestowania na pewno trzeba postępować ostrożnie. Jeżeli ktoś dopiero zaczyna swoją przygodę z inwestycjami, powinien sobie określić kwotę która na to przeznaczy i bezwzględnie się tego trzymać. Wiele osób bowiem w sytuacji gdy osiąga pierwsze dochody z inwestycji uważa, że watro zainwestować wszystko co posiadają aby dzięki temu więcej zarobić. Jednakże inwestowanie w ryzykowne fundusze czy giełdę zawsze obarczone jest sporym ryzykiem, dlatego też zamiast zarobić można na tym sporo stracić.

Certyfikaty na złoto

4 stycznia 2016, w kategorii Inwestycje
Bookmark and Share

Certyfikaty na złoto Złoto w sztabkach i w certyfikatach – najlepsza forma inwestycji. Złoto można kupować w sztabkach ale też można kupić certyfikaty. Certyfikaty, czyli papiery wartościowe są wystawiane jako potwierdzenie nabycia przez inwestora złota. Jest to trochę wygodniejsza forma posiadania złota niż trzymanie go w sztabkach. Certyfikaty też można łatwiej sprzedać. Odpada przy takiej transakcji jego transport. Złoto zawsze należy kupować ze sprawdzonego źródła. Możemy kupić je u dealera, ale kwota zakupu zawsze będzie wyższa. Doliczona zostanie dodatkowo marża. Im mniejsza sztabkę złota kupujemy to marża jest wyższa. Należy się wystrzegać kupowania złota przez internet, od sprzedawców na aukcjach internetowych. Związane jest z tym duże ryzyko, że możemy zostać oszukani. W internecie są jednak wyspecjalizowane aukcje a złoto jest dokładnie sprawdzane przed trafieniem na aukcje. W Polsce dobrze jest kupować złoto w mennicach, np. Mennica Polska czy Mennica Wrocławska. Zakupiony towar można odebrać osobiście lub może być dostarczony przez kuriera. Mennica Polska jako jedyna posiada własną rafinerię złota dzięki czemu jest jedynym producentem. Złoto sprzedaje tylko w postaci fizycznej. Oprócz sztabek złota Mennica Polska jak i Mennica Wrocławska oferuja monety bulionowe a także kolekcjonerskie.