Wpisy z kategorii ‘Nieruchomości’

Bookmark and Share

Nieruchomości inwestycyjne Przekonaj się na co zwrócić uwagę, by zapewnić sobie zyski z zakup nieruchomości. Po spędzeniu ponad wielu lat pracy w branży finansowej jestem w stanie podzielić się moją ogromną wiedzą i doświadczeniem, które wciąż daje mi wiele satysfakcji. Chciałbym podzielić się z wami następującymi informacjami. W ostatnim czasie odkryłem, że kiedy ludzie realizują badania nowych przedmieść i lokalizacji jako ewentualnych obszarów inwestycji w nieruchomości, większość z tych ludzi nie zdaje sobie sprawy z odpowiednich pytań, które pomagają podjąć świadomą decyzję odnośnie inwestycji w nieruchomości. Więc przygotowałem tę listę pytań kontrolnych odnośnie inwestycji, aby pomóc i by inni inwestorzy mogli skutecznie zająć się zadawaniem właściwych pytań. Pomoże Ci to w podejmowaniu opłacalnych inwestycji. Czy nieruchomość, której szukasz mieści się w pobliżu istniejącej lub planowanej infrastruktury? Najemcy będą łatwiej przyciągani do nieruchomości inwestycyjnych, jeśli wiedzą, że infrastruktura jest już na miejscu lub jeśli infrastruktura jest planowana. Jakie są możliwości transportu przyszłych lokatorów? Musisz ocenić, dostępne opcje dla najemców, takie jak opcje transportu: – Linie kolejowe; – Główne drogi i obwodnice; – Sieci drogowe; – Chodniki i ścieżki rowerowe. Ile wolnych nieruchomości jest dostępnych w okolicy? Należy spojrzeć na przedmieścia i miejsca, w których istnieje duże zapotrzebowanie na wynajem nieruchomości.

Bookmark and Share

Inwestowanie w ziemię – dobra lokata na przyszłość Zakup ziemi to inwestycja dla cierpliwych, którzy nie czekają na szybkie zyski. Kupno ziemi to dobra inwestycja ale długoterminowa. Ceny ziemi rosną a sam zysk jest dużo wyższy niż z lokat. Ceny ziemi związane są z gospodarką. W sytuacji kiedy się rozwija, rośnie popyt na ziemię a przez to ceny idą w górę. Istotną kwestią jest oczywiście położenie jej. Od maja 2016 ceny ziem mogą ponownie pójść w górę, ponieważ prawo do ich zakupu dostaną obcokrajowcy. Analitycy spodziewają się, że ziemią zainteresują się obywatele tych państw w których cena jest dużo wyższa niż w Polsce. Już teraz można się spotkać ze zwiększonym zainteresowanie. Holendrzy czy Irlandczycy prowadza w Polsce produkcje np. ziemniaków na gruntach, które dzierżawią. Po zmianie w zapisach mogą stać się jej właścicielami. W Polsce cena za grunty jest dużo mniejsza niż w Unii Europejskiej. Bardzo dobrą inwestycją jest odrolnienie gruntów. Najbardziej wzrastają ceny działek o niskiej jakości. Szybko i łatwo je odrolnić a przekształcić w działkę budowlaną. Warto się nad tym zastanowić zwłaszcza jeżeli ziemie leżą blisko dróg, planowanych inwestycji czy przy dużych miastach. Przed zakupem ziemi należy dokładnie sprawdzić stan gruntów, czy nie są pod ochroną lub na terenie parku krajobrazowego.

Bookmark and Share

Profesjonalne inwestowanie w nieruchomości Poznaj pytanie, które warto sobie zadać zanim kupi się dom. Jakie są ceny nieruchomości w okolicy? Należy spojrzeć na przedmieścia i miejsca, w których istnieje potwierdzenie konsekwentnego i stałego wzrostu cen nieruchomości i starać się unikać obszarów, które ucierpiały z powodu gwałtownego spadku cen. Jakie są korzyści wynikające z zakupu z rynku pierwotnego lub wtórnego nieruchomości inwestycyjnych? Należy dokładnie rozważyć korzyści wynikające z zakupu nowej nieruchomości inwestycyjnej względem już używanej nieruchomości inwestycyjnej (jako nowy obiekt może zapewnić znaczne korzyści podatkowe i inne zalety). Jaka jest struktura demograficzna obszaru? Chcesz, aby Twoja nieruchomość inwestycyjna była zlokalizowana w dzielnicy, która jest przyjazna dla najemców i gdzie masz lepszą szansę na odsprzedaż. Tak więc, rozważając zakup nieruchomości na przedmieściach lub w innej lokalizacji należy podjąć badania odnośnie: – liczby właścicieli, w tym obszarze; – liczby inwestorów na tym obszarze; – czy istnieją jakiekolwiek dowody na temat mieszkań socjalnych w obszarze; – ogólnej prezentacji na przedmieściach i okolicznych przedmieściach. Jak Twoja nieruchomość inwestycyjna przedstawia się w porównaniu do średniej rynkowej podobnych domów w okolicy? To jest zawsze dobry pomysł, aby porównać swoją nieruchomość do innych podobnych domów w okolicy, aby upewnić się, że nieruchomość inwestycyjna jest dokładnie wyceniona. Czy Twoja nieruchomość inwestycyjna znajduje się w obszarze, który spodoba się rodzinom? Ponieważ rodziny uważane są za stabilnych najemców, należy spojrzeć na przedmieścia lub miejsca, które przyciągają i zaspokajają potrzeby rodzin.

Bookmark and Share

Nieruchomości – jedna z najlepszych inwestycji Rynek nieruchomości pozostaje jednym z najlepszych do inwestowanie i jednym z bezpieczniejszych. Zyskujemy na sprzedaży oraz na wynajmowaniu. Inwestując w nieruchomości nie możemy się nastawiać na szybkie zyski. Inwestycje należą do długofalowych. Szybki zys może się darzyć przy zakupie nieruchomości luksusowych. Mowa tu o dworkach czy luksusowych apartamentach. Kupując zniszczoną nieruchomość po niskiej po generalnym remoncie możemy sprzedać z bardzo dużym zyskiem. W Polsce jednak chętniej kupuje się nieruchomości pod wynajem. Nie dość, że jesteśmy właścicielami nieruchomości to jeszcze dodatkowe wpływy mamy z wynajmu. Inwestowanie w nieruchomości jest bezpieczne ponieważ ceny nieruchomości w dłuższym okresie czasu wzrastają. Kupując nawet na kredyt, czynsz za wynajem pokryje ratę kredytu. Dysponując kapitałem i trzymając go w banku na lokacie to przy najlepszej ofercie zarobimy 3% rocznie. Inwestując pieniądze w nieruchomość, bez względu na ty czy jest ona na sprzedaż czy pod wynajem i tak zysk jest dużo wyższy. Nawet jeżeli uda się wynegocjować z baniem wyższe oprocentowanie to i tak są nadal w takich inwestycjach ograniczenia. Sprowadza się ono do wysokości kwoty jaką chcemy ulokować. Większe zyski z lokat i obligacji często wiążą się ze zwiększonym ryzykiem.