Bookmark and Share

Na co należy zwrócić uwagę przy sprzedaży złota Wprowadzenie do tematyki inwestowania w złoto. Najlepszą rzeczą jest to, że złoto nigdy nie traci na wartości. Po zakupie drogiego kompletu ze złota, na przykład kolczyków, można uzyskać taką samą kwota z jego sprzedaży po latach, gdy te kolczyki nie będą już potrzebne. To samo dotyczy innych rodzajów biżuterii i przedmiotów, które masz i nie są już potrzebne. Istnieje dziś mnóstwo nabywców złota, którzy zaakceptują elementy, które mają wartość i dobrą kondycję bez względu na przepisy. Jednak nawet wtedy, gdy jesteś pewien, że chcesz coś sprzedać, istnieje kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, aby uzyskać ceną odnoszącą się do realnej wartości twojego złota. Jakie przedmioty są akceptowane przez kupujących? Większość kupujących będzie oczywiście w stanie przyjąć dowolną propozycję złota inwestycyjnego, które masz, ale nadal jest bardzo potrzebnym, aby potwierdzić, jakie przedmioty mogą zostać włączone do procesu sprzedaży złota. To ważne, bo nawet jeśli kupujący może zaakceptować kosztowny złoty zegarek, to może go ograniczać marka, ponieważ kupujący może mieć politykę akceptowania tylko podanych przez niego marek zegarków i to w dodatku nie wszystkich marek. Po drugie kupujący może akceptować nic innego poza monetami i biżuterią, ale może również przyjmować inne formy złota. Dowiedz się, jakie inne przedmioty mogą być przyjęte, jeśli masz złote zestawy leżące w twojej szafie i nie masz z nich większego pożytku.

Certyfikaty na złoto

4 stycznia 2016, w kategorii Inwestycje
Bookmark and Share

Certyfikaty na złoto Złoto w sztabkach i w certyfikatach – najlepsza forma inwestycji. Złoto można kupować w sztabkach ale też można kupić certyfikaty. Certyfikaty, czyli papiery wartościowe są wystawiane jako potwierdzenie nabycia przez inwestora złota. Jest to trochę wygodniejsza forma posiadania złota niż trzymanie go w sztabkach. Certyfikaty też można łatwiej sprzedać. Odpada przy takiej transakcji jego transport. Złoto zawsze należy kupować ze sprawdzonego źródła. Możemy kupić je u dealera, ale kwota zakupu zawsze będzie wyższa. Doliczona zostanie dodatkowo marża. Im mniejsza sztabkę złota kupujemy to marża jest wyższa. Należy się wystrzegać kupowania złota przez internet, od sprzedawców na aukcjach internetowych. Związane jest z tym duże ryzyko, że możemy zostać oszukani. W internecie są jednak wyspecjalizowane aukcje a złoto jest dokładnie sprawdzane przed trafieniem na aukcje. W Polsce dobrze jest kupować złoto w mennicach, np. Mennica Polska czy Mennica Wrocławska. Zakupiony towar można odebrać osobiście lub może być dostarczony przez kuriera. Mennica Polska jako jedyna posiada własną rafinerię złota dzięki czemu jest jedynym producentem. Złoto sprzedaje tylko w postaci fizycznej. Oprócz sztabek złota Mennica Polska jak i Mennica Wrocławska oferuja monety bulionowe a także kolekcjonerskie.

Inwestycje w złoto

9 grudnia 2015, w kategorii Inwestycje
Bookmark and Share

Inwestycje w złoto Złoto towarzyszy człowiekowi od ponad trzech tysięcy lat i stanowi twardą walutę. To jedna z najbezpieczniejszych inwestycji. Złoto sprawdza się zawsze. Służy człowiekowi od ponad trzech tysięcy lat jako środek płatniczy. W każdej sytuacji sprawdza się świetnie jako waluta do płacenia. Bez względu na to jaka sytuacja była na świecie, za złoto można było kupić dosłownie wszystko. W złoto inwestują zarówno firmy jak i osoby prywatne. Złoto może stanowić doskonałą ochronę przed zawirowaniami finansowymi. Przede wszystkim odporne jest na inflację. Wartość złota ma ogromna przewagę nad pieniądze. Nigdy nie jest podatne na decyzje polityków czy też koniunkturę gospodarczą. Złoto można kupić jako kruszec, może być w monetach, które mają dodatkową wartość kolekcjonerską i w sztabkach. Ma to jednak pewną wadę. Trzeba mieć go gdzie trzymać i chronić przed kradzieżą. Istnieją możliwości przechowywania go w sejfach, zdeponowanie w banku. Można tez dokonać zakupu złota poprzez certyfikaty, akcje a nawet fundusze złota. Inwestowanie w złoto na pewno wymaga cierpliwości. Jeżeli chce się szybkiego zysku, to nie ma na to co liczyć. Należy to traktować jako lokatę długoterminową. Inwestycje taka należy do tych nielicznych, której nie grozi bankructwo i niewypłacalność. Zyski z tej transakcji bywają też dość duże.

Złote sztabki i monety

27 listopada 2015, w kategorii Inwestycje
Bookmark and Share

Złote sztabki i monety Złoto to jeden z najbardziej pożądanych metali na świecie zarówno prze kobiety, które inwestują w piękna biżuterię jak i inwestorów. Sposobów inwestowania w złoto jest klika. Każda z nich ma swoje zalety ale tez i wady. Inwestując w ten metal możemy zostać właścicielami złotych sztabek lub monet. Jest to najbardziej znana metoda inwestowania w złoto. Sztabki złota są różnej wielkości, które mierzone są w uncjach (1 uncja to 31,1 gram). Złoto najszlachetniejsze ma próbę 999. Oznacza to tyle, że po podzieleniu takiej sztabki na 1000 kawałków to 999 kawałkach byłoby czyste złoto. Złote monety bulionowe, najbardziej znane to: Krugerrand – moneta o stopie 0.917, pochodzi z RPA. Do dzisiejszego dnia są prawnym środkiem płatniczym. Wiener Philharmoniker – austriacka moneta o stopie 24 karatów. Suweren – brytyjska moneta bita tylko w jednym rozmiarze– niecałe ćwierć uncji. Bardzo dobra do małych inwestycji. Próba 0.917 (22 karaty). American Eagle – amerykańska moneta o stopie 0.917. Maple Leaf – Kanadyjski Liść klonowy, stop 24 karaty – 0.9999. Innym rozwiązaniem na inwestowanie w złoto są fundusze inwestycyjne. Wystarczy tylko kupić jednostkę funduszu a by stać się właścicielem odpowiedniej ilości złota. Inwestycja w złoto jest długoterminowa i na pewno wymaga cierpliwości.